ASANSÖR MUAYENE HİZMETLERİ

Asansör Yıllık Periyodik Kontrolleri:

04/05/2018 Tarihli, 30411 sayılı Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği kapsamında piyasaya sunulmuş asansörlerin, piyasaya sunulmasından itibaren periyodik kontrole tabii tutulmalıdırlar. Yıllık periyodik kontroller gerek asansörlerin kullanımı sırasında kullanıcıların güvenliği için uygunluğunun kontrolü gerekse asansörün servis hizmetinde görev alan yetkili servis personelinin faaliyetleri sırasında güvenliğinin kontrolü amacı ile gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşumuz TURKAK tarafından AB-0211-M kimlik numarası ile akredite edilmiş muayene kuruluşu olarak asansör periyodik kontrol faaliyetlerinde görev almaktadır. Kamu güvenliğinin ve sağlığının ön planda tutulması gereği ile muayene faaliyetlerimiz uzman personelimiz tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Asansör Son Muayenesi:

2014/33/AB Asansör Yönetmeliği kapsamında belgelendirme tercihini Modül B (AT Tip İncelemesi) olarak yapan kuruluşlarının asansörlerini piyasaya arz etme (tescil) aşamasında mutlaka Modül B’ye ilave bir modül tercih etmek zorundadırlar. Asansör montaj firmalarının bu aşamada tercih edecekleri modüllerden biri de F (Son Muayene) modülüdür. Asansör montaj kuruluşları monte ettikleri asansörlerin standartlara ve Onaylanan tipe tam olarak uygun olduklarını kanıtlamaları için bir Onaylanmış Kuruluş tarafından son muayeneden geçirmeleri prosedürü şeklinde uygulanan Son Muayene kuruluşumuzun sektöre sunduğu hizmetlerden biridir.

Kuruluşumuz Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2528 Onaylanmış Kuruluş Kimlik numarası ile Asansör son muayene faaliyetlerinde yetkilendirilmiş bir Onaylanmış Kuruluş’tur.

Teslim Öncesi Asansör Kontrolleri:

Özellikle yoğun taşeron kullanımı bulunan asansör montaj sektöründe taşeronların denetimini etkin olarak gerçekleştirmek isteyen montaj kuruluşlarının, asansörleri taşeronlardan teslim almadan önce, gerek kendi kuralları gerekse yönetmelik ve standart kurallarına uygun olarak monte edildiklerinin kontrolü amacı ile 3. taraf kontrolleri firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Siz de markanızı piyasada temsil eden asansörlerin güvenli ve uygun olduklarını tespit etmek amacı ile D KARE uzman kontrolörlerinin gerçekleştirdiği son kontrol faaliyetlerini tercih edebilirsiniz.